Historie – 2016

6. vojenský pochod Česká republika

7. května 2016 se uskutečnil 6. ročník akce v Lednicko-valtickém areálu, který poskytl účastníkům zatím nejkrásnější prostředí v celé historii akce. Záštitu nad pochodem převzal hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal HAŠEK. Pochod se v příštím roce uskuteční 6. května 2017.

Z trasy 25 km  si můžete prohlédnout video, v běžné i HD kvalitě.

Účastníci pochodovali na trasách 12 (rodinná trasa), 20, 25, 30, 33 a 40 km. Všechny trasy měly minimální převýšení a jako bonus nám přálo i pěkné počasí.

Počet účastníků z řad Armády ČR a Policie ČR se v tomto roce vyrovnal. Dále se účastnili příslušníci HZS, celní služby, vězeňské služby a civilní veřejnost. Ze zahraničí byli zastoupeni účastníci z Estonska, Holandska, Itálie, Maďarska, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska, Španělska, Ukrajiny a Velké Británie.

Děkujeme všem účastníkům, že dodržovali námi uvedená opatření a neznečištťovali krásnou přírodu, která je součástí soustavy chráněného území zařazeného v NATURA 2000 a zároveň součástí UNESCO. Zároveň děkujeme všem subjektům, které konání akce schválily a podpořiliy.

V cíli na účastníky čekalo zasloužené ocenění v podobě pamětní medaile a dekretu, nebo pamětního diplomu. Vedoucím tří největších skupin byly předány poháry za 1. – 3. místo v kategorii NEJVĚTŠÍ TÝM. Na prvním místě se umístila skupina „Adéla“ (41), na druhém místě skupina „Policejní pochodová skupina Prostějov“ (39) a na třetím místě skupina „VŠMT“ (35).

Prvních 5 účastníků na trase 40 km:

Jiné zajímavosti:
Nejmladší, zatím nenarozenou účastnicí byla Lucie (13. týden těhotenství), již narozenou nejmladší účastnicí byla Natálie narozená v lednu 2016, nejstarším účastníkem byl pan Mart z Estonska, narozený v roce 1941. Nejvěrnějších účastníků (6. účast) bylo celkem 69. Na startu se opět objevili účastníci v uniformách ČS vojáků sloužících v Anglii, nebo uniformách ČS vojáků První republiky. V tomto roce se organizátoři rozhodli podpořit „Nadaci policistů a hasičů“ a „Pomoc pro Kosu“. Část startovného ve výši 19 480,- Kč vrátili pořadatelé účastníkům ve formě poukázek na odběr občerstvení v místě akce.

Věděli jste, že?
- bylo vyznačeno páskou nebo ekologickou barvou celkem 53,4 kilometrů tras,
- i když je L-V areál nejnavštěvovanější oblastí v JmK, vysbírali organizátoři před akcí při značení tras historicky nejméně odpadků z okolí tras za celou historii akce,
- i po akci čistíme okolí tras od odpadků, které nejsou po účastnících,
- barva ke značení trati je ekologická, omyvatelná a zdravotně nezávadná,
- akci ve dnech 6.-7. května zajišťovalo celkem 74 osob,
- na realizaci a přípravě se podílelo celkem 163 osob včetně dodavatelů,
- jsme obdrželi, vyřídili, odpověděli nebo odeslali přes 2350 emailů,
- mezi účastníky se po celou dobu pohybovalo 15 traťových komisařů,
- dva měsíce po pochodu začíná příprava dalšího ročníku.