Historie – 2020

10. vojenský pochod Česká republika

26. září 2020 se uskutečnil 10. ročník akce v překrásném Lednicko-valtickém areálu. Záštitu nad pochodem opět převzal hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek.

Jednalo se o spojený termín „Vojenského pochodu ČR“ a „Pochodu české státnosti“. Bylo přitom nutné dodržet nařízení vlády k pořádání akcí v omezeném režimu COVID. Děkujeme VŠEM účastníkům za respektování nastavených podmínek a ukázkové dodržování nastavených pravidel. Pochody se konaly na spojených trasách 12, 22, 29 a 40 km. Ročník 2020 s sebou přinesl také specifikum individuálních tras, a proto kromě účastníků z ČR byli zastoupeni i účastníci z Německa, Maďarska, Polska, Rakouska a Slovenska. Naprostou raritou jsou 3 účastníci z republiky Kamerun.

Celou akci významně pomohli realizovat:
VOJENSKÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA │ ŠPIČKOVÁ PÉČE I PRO VÁS

TOP-ARMY SHOP.CZ

3 náhodně vylosovaní účastníci obdrželi od top-armyshop.cz batoh, hydratační vak a nepromokavý vak. Top-armyshop.cz přitom poskytuje slevy nejen pro členy, ale také pro příslušníky organizací (armáda, PČR, MP, AZ, HZS, vězeňské služby, členům airsoft a paintball klubů, atd.).

Pořadatelé věnovali jménem účastníků pochodu dar na sport a veřejně prospěšné aktivity v celkové výši 50.200,- Kč. Za prodej pamětních mincí Pochodu české státnosti bude darováno paralympijskému střelci – Jakub „Kosa“ Kosek (potvrzená nominace na Letní paralympijské hry 2021) částka ve výši 5215,- Kč.

V cíli na účastníky čekalo zasloužené ocenění v podobě pamětní medaile a dekretu, nebo pamětní diplom. Vedoucím tří největších skupin byly předány poháry za 1. – 3. místo v kategorii NEJVĚTŠÍ TÝM. Na prvním místě se umístila skupina „Pěšáci JH“, na druhém místě skupina „VŠMT“ a na třetím místě „MIXSY“.

Případné zájemce o individuální trasu (v roce 2020 a letech následujících) upozorňujeme, že odeslání medaile není automatické spolu se zaplacením startovného, ale je nutné individuální trasu absolvovat a následně prokázat záznamem z aplikace. Pokud bychom měli zájem zasílat medaile jen na základě zaplacení startovného, nepořádali bychom sportovní akci, ale založili bychom objednávkový e-shop :-) .

Zajímavost 2020 – tři dny před pochodem začal některý z rybníků o oblasti vypouštět vodu z důvodu výlovu. Díky tomu stoupla hladina řeky za kempem a zatopila sice jen cca 3 metry + 15 metrů lesní cesty hned za kempem, ale daná hladina by znamenala pro účastníky brodění vodou nad úroveň kotníků bez možnosti obejít zatopenou oblast. Danou situaci naprosto brilantně vyřešil správce kempu Apollo a účastníci tak mohli projít suchou nohou po improvizovaných lávkách. Kemp Apollo je nejlepším kempem v historii obou akcí, ať už z hlediska hladké spolupráce, nebo řešení nenadálých situací. Kemp Apollo organizátoři obou akcí vřele doporučují k pořádání všech typů akcí, nebo jen strávení příjemného víkendu s rodinou.