Recenze 2014

ppor. Josef F.

Zdravím všechny pořadatele letošního vojenského pochodu, kterým chci tímto za naši skupinu účastníků velice poděkovat za výborně připravený pochod. Zatím jsme se zúčastnili tří ročníků a je jisté, že naše účast bude tradicí. Letošní počasí bylo samozřejmě bonusem navíc, ovšem nově připravené trasy ve vojenském újezdu se nám velice líbily. Jednak proto, že do tohoto krásného koutu přírody se člověk jen tak nepodívá a po tamních lesních cestách se příjemně šlapalo, a jednak i díky výborně fungujícím a ochotným organizátorům. Jistě odpadly i problémy s některými majiteli lesa a pozemků, jako v minulých letech, a tak si myslím, že by tradice pochodů v tomto vojenském újezdu mohla úspěšně pokračovat. Ještě jednou veliký dík všem organizátorům a za rok na viděnou!

Odpověď ředitele VOJCHOD
Děkuji za pochvalu akce. Pořádání pochodu na stejném místě v příštím roce nejspíše nebude v našem zájmu, protože se sice nevyskytly problémy s majiteli lesů, zato se vyskytly jiné nepříjemné problémy související s pořádáním pochodu na tomto místě.

Martin B.

Vážený páni pořadatelé,
chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za velice dobře organizovanou akci.
Tento rok jsem byl se svoji celou rodinou a obě moje ratolesti byli vaší akcí nadšení. Hlavně můj čtyřletý syn Ondřej, který celou trasu opravdu prošel po svých a těšil se na tu vytouženou medaili. Těším se na další ročník s pozdravem por. B. M. :-) .

Odpověď ředitele VOJCHOD
Velice Vám děkuji za zaslaný dopis. Každý rok těsně před akcí uvažuji, že tíhu organizačního stresu a řešení nečekaných organizačních problémů přenesu na někoho jiného a mladšího. Když si potom po akci následně čtu děkovné dopisy spokojených účastníků nadchne mě to do další práce a snahy v dalším roce opět přidat nová vylepšení, více tras a akci v rámci možností přizpůsobit požadavkům účastníků. Nejde samozřejmě vždy vyhovět všem, ale můžu Vás ujistit, že veškeré ať již pozitivní nebo negativní ohlasy čtu osobně a vážím si všech ohlasů bez ohledu na jejich obsah. Mým heslem a heslem ostatních organizátorů stále zůstává: „Nic není tak dobré, aby to nemohlo být ještě lepší“. Těším se na Vaši účast i v příštím roce.

Václav a Marcela V.

Děkujeme za vámi poskytnutou širokou škálu naplánovaných tras v nádherné krajině, kde si každý mohl svobodně vybrat to co mu vyhovuje nejen po stránce fyzické, ale i stránce zdravotní. Děkujeme Vám všem, kteří jste se podíleli na zajištění této akce. Vaše úsilí bylo oceněno zážitky nejen námi, účastníky druhého pochodu, ale i našimi přáteli, kteří měli možnost jít s námi. Nám starším mužům se vrátili vzpomínky na dobu vojenské služby a ženám učarovala nádherná příroda. Do dalších voj. pochodů Vám přejeme hodně sil.

Ján L.

Takejto akcie som sa zúčastnil po prvýkrát v ČR. Trať bola vyznačená dobre, trasa krásnou prírodou, aj keď bola súčasťou VVP. Prešiel som len 20 km. Mal som si dať dlhšiu trasu, aby som z tej prírody videl viac. Ak sa nemýlim, za PZ SR som tam bol jediný. Keď som kolegom rozprával o akcii, hneď dvaja ľutovali že nešli so mnou, lebo vo Vyškove boli ako VZS a chceli by sa tam ísť pozrieť. Ak čírou náhodou bude budúci ročník na tom istom mieste, bude nás tam viac.

Henrich

Rád bych poděkoval všem za perfektní organizaci závodu.( byť jsem s nekolika soutežícími za 2 cp zakufroval a vydali jsme se špatným směrem.)příští rok přijedu velice rád opět.Možná malý návrh…aby se kilometry psali na certifikát..je to jen nápad. Jěště jednou díky.

Odpověď ředitele VOJCHOD
Dobrý den, tisk absolvovaných kilometrů na certifikát jsme prováděli u 1.-3. ročníku. To s sebou neslo celou řadu nepříjemných změn v registraci účastníků, kteří délku trasy před akcí změnili i 3x nebo vícekrát. I z tohoto důvodu jsme přistoupili k vydání pochodového pasu, kam se absolvovaná trasa dá zaznamenat a pravost záznamu navíc potvrdit razítkem organizátora.

J. H.

Vážený pán riaditeľ,
sme radi, že sme sa zúčastnili, akcia bola super! Našu spokojnosť by som chcel v krátkosti zhrnúť na chválu atmosféry, organizácie a kvality zabezpečenia. Príjemne nás prekvapila rýchlosť a presnosť personálu pri registrácii, vysoká kvalita mapy, pochodového pasu a certifikátov. Tešíme sa na ďalší ročník a nové prostredie a trasy. Dúfam, že náš tím sa rozrastie a v ďalšom roku zotrvá v campe v plnom počte po celý víkend.
Prajeme veľa úspechov, doma, v práci a pri ďalšej realizácii vojenského pochodu.

Pavel P.

Děkuji za nádherný zážitek. Já i můj syn (7 let), jsme byli prvně na tak velkém pochodu (21 km) a byli jsme příjemně překvapeni. Značení, informace o trase i technické zajištění pochodu vše naprosto perfektní.
Děkuji příští rok jdeme opět.

Milan B.

Dobrý den, chci Vám poděkovat za perfektní organizaci pochodu. Značení trati bylo přehledné a dostatečné, kontroly na trati byly sympatické a vstřícné, patří jim velké díky. Chtěl bych se zeptat jestli je možné, že se parametry trati psané na mapě pochodu nějak více lišily od skutečnosti? Dle GPS v mobilním telefonu a aplikace Sports Tracker jsem naměřil celkové stoupání 4858 metrů oproti 1093 metrů psaným na mapě pochodu. Je možná tak velká odchylka nebo je chyba v mojí GPS? V příloze posílám report z trati, pokud budete mít čas a chuť se podívat, popřípadě odpovědět. Ještě jednou děkuji za možnost se zúčastnit.

profil od Milana B.

Odpověď traťového komisaře
Dobrý den, děkujeme za pochvalu organizace. Vstřícnost organizátorů na kontrolních bodech je také dobrým zpětným hodnocením. Rozdíl v měření je samozřejmě možný. Jedná se o rozdíl v metodě výpočtu stoupání a celkového stoupání, kdy různé programy měří výsledné hodnoty různými způsoby podle zadaného algoritmu. To je patrné i z toho, že profily jsou shodné. Váš je detailnější vzhledem k rozlišení, náš musel být tak veliký, aby se vešel na startovní kartu. Vámi naměřená vzdálenost je 55 km, námi naměřená vzdálenost při užití nejkratších možných tras byla 52,45 km a proto byla vzhledem k propozicím zaokrouhlena směrem dolů.

mjr.Honza G.

Vážený pane řediteli,
zúčastnil jsem se zatím všech ročníků a chci Vám i všem ostatním pořadatelům opravdu poděkovat za perfektní přípravu akce, výběr lokalit i vlastní zabezpečení pochodu. Z mého pohledu není opravdu co vytknout a chtěl bych do nadcházejícího ročníku Vám i všem účastníkům popřát mnoho zdaru, spoustu hezkých zážitků na trati a když to vyjde,tak trochu lepší počasí než v roce minulém :-)

Odpověď ředitele VOJCHOD
Velice Vám děkuji za projevené uznání stejně jako ostatní členové organizačního štábu. Je vždy milé přečíst si email od spokojeného účastníka a tlumočit ho ostatním, kteří se na přípravě podílejí při přípravných zasedáních. Všichni zároveň doufáme, že různé změny v organizaci prováděné v průběhu let na základě připomínek a podnětů účastníků zkvalitňují celou akci. Naším cílem je hlavně spokojenost maxima zúčastněných.

Jakub E.

Dobrý den,
celkově díky za pěknou akci a počítám s účastí příští rok.

Lukáš G.

Dobrý den,
bude prosím k dispozici výsledková listina pochodu? Zajímaly by mě konkretně výsledky 52km tratě (případně kategorie sportovní nebo služební obuv). Děkuji za odpověď.

Odpověď registračního týmu a týmu kontrolních bodů
Dobrý den, o účastnících na trati 52 km máme dobrý, ne však kompletní přehled o všech údajích. Tito byli sledování podle startovních čísel na CP6 a CP7 i z hlediska bezpečnosti a zdraví. U všech máme zaznamenán čas průchodu kontrolním bodem CP7. Následný záznam o času startu a času v cíli však nemáme, stejně jako váhu nebo ústroj. Tento se však dá zpětně ověřit podle záznamu v pochodovém pasu ověřeným razítkem organizátora. Pokud tedy chce účastník trati 52 km být zveřejněn ve výsledkové listině (odkaz Historie 2014) spolu s uvedením hodnosti, jména a příjmení, prosíme všechny, aby nám poslali scan záznamu v pochodovém pasu včetně udání svého startovního čísla (ne čísla pochodového pasu). Naším cílem je hlavně, aby vše v cíli probíhalo co nejvíce hladce a zpětné přepisování údajů o ústroji, zátěži a časech do našeho přehledu by celý proces prodlužovalo. Nedá se vyloučit ani to, že celý systém zpětného zveřejňování těchto údajů by měl za následek takzvaný snowball efekt, kdy by se zvyšoval počet účastníků na různých tratích, kteří chtějí být také uvedeni ve výsledkové listině a v cíli by se pak tvořili dlouhé fronty osob, které jsou z hlediska průběhu akce nežádoucí. Děkujeme proto za pochopení systému v tomto roce i vzhledem k ostatním účastníkům akce.

Mirek R.

Dobrý den, chtěl bych s odstupem času ještě jednou poděkovat za možnost zúčastnit se 4. ročníku Vašeho pochodu a celému přípravnému týmu za výbornou organizaci celé akce.
Myslím, že jste Červeným baretům a ostatním pořadatelům nasadili docela vysokou laťku kvality. Jen mi přijde /imho/ poněkud mrzuté, že spolu pořádající organizace podobných voj. eventů více nekomunikují a nespolupracují, aspoň podle mých subjektivních dojmů je tomu spíše naopak…
Jinak příjemně mě překvapila velice otevřená a přátelská sportovní atmosféra mezi jednotlivými civil. a voj. účastníky (zvláště na trase 40 a 52km), velmi oceňuji mezinárodní charakter Vašeho pochodu. Bylo skvělé moci si pak popovídat v cíli u piva s německými mariňáky nebo dokonce s příslušníky elitních rakouských horských myslivců.. :-) I jejich dojmy a postřehy z právě absolvovaného pochodu vyzněly pozitivně.

Odpověď ředitele VOJCHOD
Dobrý den, děkuji za pochvalu organizace pochodu. Co se týká spolupráce s jinými akcemi, založili jsme značku VOJCHOD, s vidinou spolupráce a zajištění určitého standardu podobných akcí, vzhledem k tomu, že kvantita akcí začíná převažovat nad kvalitou. Všichni kromě www.pochody.eu na naši nabídku spolupráce vůbec nereagovali nebo odpověděli že nemají zájem a to včetně možnosti používat pochodový pas. Pokud tedy do budoucna naleznete u některé akce legálně použité logo „VOJCHOD“, je to pro Vás signálem, že daný organizátor se smluvně zavázal zorganizovat kvalitní akci dle daných standardů. Otázku proč není zájem o spolupráci by tedy bylo vhodnější položit ostatním pořadatelům.

Drak

Tak další kousek mám za sebou , dík Davide opět další super akce , držim palce ať vyjdou další . Letos jsem byl po čtvrté a jako vždy super. Drak

Odpověď ředitele VOJCHOD
Není zač, hlavní je že je spokojenost ;-)