Recenze 2012

nstržm. David – IPA - OHS MŘ PČR Brno

Skládám hold organizátorům 2. vojenského pochodu v Jedovnicích. Výborně zvládnutá akce po všech stránkách a i přes drobnou nepřízeň počasí vynikající zážitek. Po loňském nepříliš vydařeném 1. ročníku nastalo neuvěřitelné zlepšení po všech stránkách a druhý ročník byl skutečnou ukázkou zvládnuté organizace masových akcí tohoto typu. Příští rok se určitě opět zúčastníme, doufám ještě v hojnějším počtu.

Pavel Pazdera, účastník pochodu, Univerzita Obrany,

Celý článek včetně fotografií:
Zobrazit celý článek

Závěr článku:
Ujít dvaatřicetikilometrovou trasu v členitém terénu za sedm hodin nebylo pro mě nijak jednoduché. I když otlaky na chodidlech nebo protesty lýtkových svalů se ke konci nechávaly slyšet co nejzřetelněji, přece jenom zvítězila touha a radost z osobního „dobytí Bastily“. Prostě jsem si chtěl dokázat, že nejsem jen „kancelářská myš“.

ppor. Josef Franc, International Police Association, Česká sekce, vedoucí územní skupiny Prostějov

Zdravím všechny pořadatele 2. vojenského pochodu Jedovnice a musím Vám poděkovat jednak za možnost účasti na této vojenské sportovní akci, ale hlavně za výtečné zajištění pochodu. Od začátku až do konce fungovalo vše, jak mělo a co se týče vedení trasy pochodu, skládáme poklonu za její vytyčení. Šlo se výborně, a i když nám počasí pochod trošku zpestřilo, trasa byla vedena po dobrých cestách, takže nebyl v ničem problém. Ještě jednou děkuji a těšíme se na příští ročník, kam velice rádi přijedeme.

Startovní číslo 2089

Dobrý den,
musím vyjádřit velké uznání za letošní ročník, který byl vskutku, podle mého názoru, vypracován do nejposlednějšího detailu. Byla patrná řada změn, jako například velmi rychlá registrace, rozdělování pitné vody a občerstvení na samotném startu, což mě překvapilo, jelikož jsem počítal s tím až v polovině trasy a tak byl batoh o něco těžší hned od začátku, ale to nevadilo.

Musím rovněž pochválit, že na kontrolních stanovištích zástupci organizátorů vystupovali skutečně jako vojáci, upravení, což skutečně dávalo pocit, že se jedná o vojenský pochod, a ne akce skautů nebo hasičů))))). Trasa byla velmi dobrá a zajímavá, vydávání dekretů špičkově připraveno, takže jak jsem uvedl hned na začátku, laťku akce jste opět posunuli o kus výše. Pokud si někdo na něco stěžoval, pak to berte s nadhledem. Jen jsem měl dojem, že počet účastníků byl o něco menší než vloni, ale to nemohu posoudit, jelikož nemám náhled do příprav.

Takže ještě jednou díky za dokonale připravenou akci.

Marcela

Musím se přidat … byl to výborný pochod, děkuju moc organizátorovi za skvělou akci. A těším se na další ročník (odkaz – pár fotek co jsem našla ve foťáku)
Zobrazit galerii

Václav

Dobrý den. Chci poděkovat za krásný pochod.Vím, že počasí se pokazilo (neporučíš větru, dešti), ale jinak byl pochod perfektně připraven. Trošku mě mrzelo, že po trase nebylo nic noc k focení co se týče přírodních krás, ale jinak super. Ještě jednou díky a už se těším na další akce. Vena.

Drak

Opět to nemělo chybu, už teď se těším na třetí kousek :-)

Pavel

Souhlasím, opravdu kvalitní organizace, pěkná lokalita, parkování, registrace, výdej občerstvení, značení trasy, prostě vše klapalo na jedničku. Davide, smekám!

David

Moc podařená akce a počasí nakonec vyšlo celkem příjemné. Díky Davide a už se těšíme na třetí „díl“.

Vítězslav

Zdravím pane Kachlíku,
děkuji za výbornou akci v Jedovnici. S parťákem jsme si „pořádně užili“ těch 40 km.

Libor VU 3517 Bechyně

Dobrý den,
2. ročník vojenského pochodu se vám podařil, vše bylo skvěle připraveno, přeji vám hodně úspěchů v dalších ročnících tohoto pochodu.

Rayen

tak musím říct, že to bylo úžasné a asi si z toho udělám osobní tradici, ale jít to v neprošláplých kanadách byla sebevražda, asi se nebudu 3 dny hýbat.

Petr

Podle fotek a informací od přátel, kteří se účastnili, tak opravdu skvělá akce, škoda že podobných pochodů není více, alespoň dva ročně.

Bohumír (nejstarší účastník – ročník narození 1947)

Pane Kachlík-DÍKY. Máte můj obdiv. Organizace perfektní. I přes plno starostí jste neztrácel úsměv. Mé přání-všech 10 medailí. Ale nevím, zda to půjde, až si budu muset dát totál. náhradu kloubů.

Nikolaj

Byl jsem poprvé na vojenském pochodu v Jedovnici, protože jsem v době minulého ročníku byl po operaci a nemohl jsem se účastnit. V každém případě mohu konstatovat, že po organizační stránce byla akce připravena téměř dokonale. Kvalitní stravy, podklady-mapky, značení na trase. Pěkné bylo i zahájení ze strany 1.ZNGŠ genmjr. M.Žižky. Je pravda, že i já jsem podcenil trekovou obuv a měl jsem potom pár puchýřů, ale člověk se poučí a další ročník budu připraven jak materiálně tak fyzicky a duševně. Klaním se organizačnímu výboru a předsedovi pochodu za kvalitně připravenou akci. Určitě by bylo dobré organizační pokyny na následující akce dávat s větším předstihem. V neposlední řadě bych chtěl navrhnout, aby bylo zabezpečeno, že pro úspěšné absolventy pochodu při udělení pamětního odznaku-medaile bude komplet obsahovat medaili, 2 stužky a etui včetně diplomu. Jestli je možnost tuto stužku nosit na stejnokroji, určitě to všichni uvítají. Je standardní, že u vyznamenání jsou alespoň 2 stužky. Myslím, že se šetří na nesprávném místě, když se dá pouze 1 stužka. Nejsem oprávněn polemizovat o ceně medaile (i když o tom mám jistou představu a znalosti, neboť sám jsem nechal vyrobit cca 5 druhů medailí a každá měla alespoň dvě stužky). Ještě jednou poděkování organizátorům a těším se na třetí ročník a na brzké vyvěšení organizačních pokynů (hlavně místo pochodu).

Reakce organizačního štábu pochodu:

Vážený pane Nikolaji, velice děkujeme za pozitivní reakci a hodnocení našeho pochodu. Co se týče počtu stužek, vydáváním pouze jedné stužky se rozhodně nesnažíme ušetřit, ale omezit možný počet osob, které by se mohly ke stužce dostat a tu poté nosit na stejnokroji, přestože se pochodu nezúčastnily. Myslíme si také, že naše snaha postupně pochod zlepšovat a propracovávat ho k maximální spokojenosti všech je viditelná a naše případná snaha na účastnících šetřit, by měla do budoucna jednoznačně za následek úbytek účastníků. Berte to proto prosím ne jako křivdu nebo snahu na Vás ušetřit, ale naopak jako naši snahu ochránit privilegia Vás a ostatních, kteří se pochodu zúčastnili a mají proto neoddiskutovatelné právo na nošení této stužky. Co se týká vašeho posledního příspěvku o včasnosti zveřejnění propozic, naprosto s Vámi souhlasíme. I podle našeho názoru je uveřejnění propozic zhruba dva měsíce před akcí příliš pozdě a proto se budeme snažit nejdůležitější informace k 3. ročníku zveřejnit nejpozději do konce roku 2012 a poté již jen doplňovat dodatkové informace, které vyplynou ze závěrečných jednání s dodavateli.

Robert – SSHP

Zdar,
děkuju za uspořádání 2. ročníku vojenského pochodu, stálo to za to. Konečně je i v ČR akce srovnatelná s jejich zahraničními protějšky. Kdybych se mohl přimluvit, určitě bych zkusil pokračovat v organizaci účastí i na zahraničních akcích, to Rakousko pro začátek nevypadá vůbec špatně, příští rok třeba Itálie, a někdy v budoucnu možná i Nizozemsko:-) rok je dlouhá doba a když nebude moc akcí najednou (letošní květen byl vážně nabitý), tak se určitě najdou i zájemci. K těm stužkám – určitě bych dával 2 ks, nebo nabídnul možnost výběru při registraci, buď 1 nebo 2 ks. Pokud si někdo dokazuje svoje ID válečníka tím, že nosí medaile na které nemá nárok, může si rovnou koupit a připnout Řád Bílého lva, ubožák.