Recenze 2013

Satan

Dobrý den, po absolvování několika pochodů, tento víkend posledního v tomto roce, jsem se rozhodl Vám dodatečně napsat. Pokud dodatečně porovnám všechny pochody jste jednoznačně nejlépe provedenou akcí. Absolvoval jsem hodně pochodů a to i v zahraničí (jejichž organizace je naprosto porovnatelná s Vámi) a nikde jsem se nesetkal s tím, že by se medaile dávala v krabičce, všude se dávají do ruky jen tak a dokonce bez stužky, v tomto je ČR výjimkou – i tuto poslední drobnost jste jak vidím na úvodní stránce, pro rok 2014 zařadili a už Vám nebude možné nic vytknout. Jiný organizátor pochodu v Prostějově mě silně zklamal asi půlhodinovým čekáním na občerstvení na trati přesto, že účast na něm byla oproti Vám poloviční. Pochod na Vysočině mě nezklamal, změnil se sice oficiální organizátor, avšak hlavní mozek akce zůstal stejný v čemž bude asi hlavní problém. Jejich organizace a provedení mi připadá nepřipravené a dělané horkou jehlou. Co mě odrovnalo byla svačina doslova „pro sportovce“ – chleba se škvarkovou pomazánkou. Naprosto samostatnou kategorií je Slovensko. První pochod nedodržel část slibovaných propozic, zato druhý organizovaný také ČsOL byl katastrofální. Organizátoři tentokráte nedodrželi naprosto nic z propozic. Start a cíl jinde, neznačená trasa, slibované občerstvení nedodáno – v tomto případě dokonce zvažuji podání trestního oznámení za podvod. Zároveň jsem se zařekl, že to bylo podruhé a naposledy, co jsem na slovenský pochod jel. Závěrem jen snad – držím Vám palce, buďte stále originální a můžete s mojí účastí počítat v dalších letech.

Jaroslav M.

Dne 11. května jsem se zůčastnil Vašeho 3.Vojenského pochodu a chtěl bych Vám tímto poděkovat za možnost se jej účastnit. Dle mého názoru akce byla ze strany pořadatelů perfektně organizačně připravena i zvládnuta. Ať už se jedná o výběr místa konání v krásném prostředí kempu Baldovec a jeho okolí, tak i milé přijetí a vystupování samotných pořadatelů. Od našeho příjezdu, přes samotný pochod až po zakončení a převzetí pamětní medaile nelze nic vytknout. Trať pochodu (jelikož jsem již veteránem jednalo se o 10 km pochod) byla velmi dobře a logicky promyšleně značena, takže i 10 ti letá dcera mého kolegy naši skupinku bez problému vedla. Též občerstvení před pochodem, (tedy snídaně) bylo výborné a chutné. Prostě jsme prožili krásný půlden v hezkém prostředí i počas pochodu. Ještě jednou, díky za zdařilou akci všem kdo se na její přípravě i průběhu podílel.

Odpověď ředitele pochodu
Dobrý den, děkuji Vám za zaslanou zprávu. Na realizaci pochodu se celkem podílelo 141 osob, které svým kusem práce přispěly k úspěšné realizaci ať už jako organizátoři nebo pracovníci spolupracujících a dodavatelských subjektů. Každému, kdo se podílel na organizaci rád vyřídím Vaše poděkování. Naším cílem stále zůstává spokojenost maxima účastníků a jejich každoroční návrat.

rtm. Juraj H.
Dobrý deň, srdečne Vás zdravím a mám otázku ohľadne udelenia medaile. Udeľujete medailu po príchode do cieľa aj príslušníkom cudzích armád? Príslušníkom Ozbrojených síl SR?

Odpověď ředitele pochodu
Dobrý den, pamětní medaili obdrží každý, kdo se registruje a úspěšně absolvuje celou trať, tedy i příslušník zahraniční armády nebo civilista. Nerozlišujeme zda je účastník z ČR, nebo ze zahraničí. Vítáni jsou všichni.

P. CH.

Vážený pane řediteli.. s hlubokou poklonou za dnešní organizaci..výsadkoví veteráni Zl.kraje. P. CH.

Hanka K.

Je za Vámi pěkný kus práce. Díky :-)

Boris Z.

Přeji pěkný den.
Děkuji za velice dobře zorganizovaný 3.Vojenský pochod ČR. Na předcházejícíh vojenských pochodech jsem nebyl, protože jsem o jejich konání nevěděl, což nyní považuji za velikou škodu. Nyní je pro mě samozřejmé, že se zúčastním i příští rok. Letos jsem s sebou vzal svého synovce, i on je velice spokojený. Příští rok přivedeme více známých a příbuzných.
Je škoda, že tyto pochody není možné zařadit do mezinárodního programu pochodů IML, neboť licenci IML pro ČR již mají organizátoři jiného pochodu. Domnívám se, že by bylo přínosem, zařadit Vojenské pochody do programu pochodů IVV, je-li to možné. Ještě jednou děkuji za příjemný zážitek.

Odpověď ředitele pochodu
Dobrý den, děkuji Vám za pochvalu a podnět. Již několikrát jsem přemýšlel o možnosti zkusit vyjednat převedení licence IML na naši akci a více tak IML v ČR přiblížit západnímu standardu. O IVV jsem tento rok zahájil počáteční jednání a pokud povedou k úspěšnému konci bude již od příštího roku pochod součástí IVV. Budu také velice rád, pokud se pochod stane více rodinnou akcí jak uvádíte a děti budou odcházet s pěkným zážitkem. Rád Vás spolu s ostatními účastníky uvidím znovu na startu.

Milan O. a Jana L.

Letošní pochod 2013 hodnotím maximálně kladně. Perfektní organizace všeho (parkování, stravy, registrace, značení a výběr trati), z mého pohledu to nemělo chybu. Zprávu na Primě o nevhodnosti výběru trati, z důvodu „ochrany přírody a další bla, bla, bla“ to je jenom zámínka. Zasloužíte pouze velkou pochvalu „před nastoupenou jednotkou“ a poděkování, jen tak dál.

Odpověď ředitele pochodu
Dobrý den, reportáž na TV Prima byla rozhodně nevhodná, protože stěžovatel nevzal v úvahu,že daný státem chráněný opeřenec začíná hnízdit až na konci května, nikoliv na začátku. Podle našeho názoru a následného jednání šlo jen o snahu akci mediálně poškodit. Naší následnou kontrolou nebylo zároveň zjištěno ŽÁDNÉ poškození lesa a lesního porostu v okolí tras. Tímto zároveň děkuji všem účastníkům za ohleduplné chování v průběhu akce a jejich ohleduplnost k životnímu prostředí.

des. R. N.

Vidím, že jsem udělal hloupost, že jsem nejel na tento pochod s přítelkyní, doteď si to vyčítám…Takovou chybu už příští rok neudělám!!!

Pavel O.

Děkujeme. Bylo to skvělé setkání. Rozhodně se zúčastníme znovu.

Jan Ž.

Musím uznat, že organizaci pochodu máte výborně zvládnutou.

Martin B.

Vážený pane nadporučíku,
rád bych Vám i všem co se podíleli na přípravě a organizaci 3. pochodu touto cestou poděkoval. Jako důkaz k odvedená vynikající práci bude to, že se rád budu účastnit dalšího pochodu. S pozdravem por. M. B.

Odpověď ředitele pochodu
Dobrý den, nejen já, ale i celý organizační tým Vám tímto děkuje za uznání naší celoroční práce.

Miroslav S.

Chtěl by jsem jen poděkovat za velmi vstřícný přístup pořadatelů, zejména při registraci a s tím spojeným dopisování pomocí mailů. Nejen mé děti, ale i já jsme si to pořádně užili.

Martin N.

3. Vojenský Pochod se povedl, děkujeme organizátorům za výbornou práci :-)

Ladislav M.

Je to veľmi pekná a dobre organizovaná akcia. Bol som milo prekvapený, ale zároveň aj potešený. Za rok by som tam rád prišiel, ale už na niekoľko dní aj s priateľmi vo väčšom počte.
Ďakujem Vám aj ja!

Nikolaj M.

Dobrý den, mohu konstatovat, že i tento ročník byl připraven po organizační i materiální stránce velmi pečlivě a až na drobnůstky, které v podstatě neovlivnily výsledek pochodu, to vše bylo perfektní. Ubytování i stravování bylo i přes nepřízeň počasí kvalitně zajištěné. U konce trasy v posledních 5-6 km mi chybělo řádné vytýčení cesty, ale člověk se již blížil do cíle téměř „po čuchu“, takže se to dalo tolerovat. Jediné, co by určitě psychologicky pomohlo účastníkům pochodu by bylo, kdyby na každém kontrolním stanovišti byla vyvěšena mimo jiné i informace o ušlých nebo zbývajících kilometrech. Udivilo mě, když jsem v médiích zaslechl, že jsme údajně jako účastníci pochodu pošlapali něčí soukromý pozemek a vyhnali z něj hnízdící ptactvo. Ničeho takového jsem si nevšiml. V závěru chci poděkovat za organizaci a pořádání takovýchto akcí a popřát do dalších let hodně úspěchů. Pokud mi zdraví bude sloužit, určitě se budu účastnit dalších setkání a pochodů. S pozdravem Ing. Nikolaj M.

Odpověď ředitele pochodu
Dobrý den, děkuji Vám za zprávu. Informace o zbývajících kilometrech do cíle byla součástí cedulí označujících kontrolní stanoviště (CP). Na tento detail jsme byli upozorněni již minulý rok a proto jsme na něj tento rok nezapomněli.

a

Děkujeme za nádherný zážitek. S manželkou jsem byl prvně na tak velkém pochodu a byl jsem mile překvapen… Značení, informace i technické zajištění a organizace – perfektní, nadměrná spokojenost.
Děkujeme…LŠ a PŠ. Příští rok jdeme opět a už nyní se těšíme.

Petr Z.

Dobry den,mrzi me,ze se zde na strankach zverejnuji pouze kladna hodnoceni,nebot celkovy pohled na organizaci pochodu neni pote objektivni…S prateli jsme se zucastnili pochodu a zarazeni jsme byli hned na zacatku,kdy po nas bylo pozadovano zaplatit 40Kc za parkovne.Nechapu,proc tento poplatek nebyl v cene pochodu,ktera nebyla zrovna nejmensi.Mam za sebou nekolik pochodu a proto se nebojim napsat,ze i obcerstveni,ktere bylo na CP6 (podotykam jako JEDINE!!!)tak bylo dost slabe.A na zaver – obdrzet medaili v sacku a pozadovat 50Kc za neoriginalni krabicku,to uz me opravdu dojalo.Myslim si,e si nekdo trochu prilepsil,ze?… Jinak co se tyka znaceni pochodu,to bylo v poradku,trasa byla pekna.Ale do dalsiho rocniku je co pilovat.

Odpověď ředitele pochodu
Dobrý den, rozhodně příspěvky necenzurujeme. K Vašemu vyjádření uvádím, že na stránkách bylo v odkazu REGISTRACE uvedeno, že každý, kdo se přihlásí je seznámen s propozicemi a souhlasí s nimi. Pokud jste si tedy propozice četl jistě jste si přečetl i odstavec „PARKOVÁNÍ“ ve kterém bylo uvedeno, že kemp si bude poplatek 40 CZK vybírat. Je naprosto běžné, že v kempech se za parkování platí a dovedete si jistě představit jak celý kemp po odjezdu všech účastníků vypadal a obzvláště louka na které se parkovalo. Stejně tak bylo v propozicích napsáno, že občerstvení bude zhruba v polovině trati (tedy CP6) a co se na něm bude vydávat. Vaše zklamání tedy trochu pramení i z neseznámení se s propozicemi zveřejněnými už od listopadu 2012. Systém výdeje medaile dodržujeme naprosto stejný tak jako v zahraničí, igelitový pytlík je z důvodu pokud by například účastník měl špinavé nebo zpocené ruce. Automatický výdej krabičky jsme také neuváděli. Byly v komisi a proto jediný kdo si jak píšete „přilepšil“, byl podnik, který krabičky vyrábí. Krabičky jsou navíc naprosto stejné jako ty, které k medailím vydává Ministerstvo obrany a nejsou tedy jak píšete „neoriginální“. Děkuji Vám také za projevené uznání co se týká výběru trati a značení. Na závěr: „Nic není tak dobré aby to nemohlo být ještě lepší“ a pokusíme se do příštího ročníku opět posunout pochod směrem ke spokojenosti maxima účastníků, i když vyhovět se nedá každému.
S podobnými výhradami ke krabičce a počtu stužek se nám ozval i pan podepsaný jako Z. co se týká krabičky bylo již vysvětlení podáno. Co se týká počtu stužek k medaili – není kromě ČR zvykem dávat k medaili více než jednu stužku. K medailím se v zahraničí naprosto běžně vydává jedna. V minulosti jsme dokonce obdrželi i podnět k vydávání 3 stužek což už je trošku extrém a tímto tempem by se mohlo časem k medaili vydávat na území ČR stužek 5 nebo 10. Jedna stužka je v celém světe běžná, dvě by mohlo být ještě přijatelné. Obdrželi jsme také podnět, zda by nebylo možné tedy alespoň dávat k medaili 5 cm stuhy, aby bylo možné si druhou nechat udělat ve výstrojním skladu – nad touto variantou se také zamyslíme do příštího roku.

Rudolf O.

Dobrý den,
pochodu jsem se zúčastnil poprvé, ale moc se mi líbil. Věnoval jsem ho jako „adrenalinový zážitek“ bratrovi a i on byl spokojen.

Drak

Tak třetí kousek mám za sebou a budu čekat na další , bylo to super . A Davide nezapomeň, že to co tě nezabije to tě posílí.

Robert B.

Zdar,
letos jsem šel znovu a přidal se i kolega z jednotky, oba jsme zcela spokojení. Trasa mi přišla zajímavější než minule, zbytek opět na úrovni, počítám že příští rok půjdu zase. Viděl jsem i reportáž na TV Prima, klasická ukázka jak něco shodit, hlavní slovo má stěžovatel (podle toho co říkal tipuju že mu jde o peníze), vyjádření organizátora je tam jen tak jakoby navíc. O podstatě celé akce ani slovo. Krabička a stužky – pokud je možno si krabičku dokoupit na místě, nevidím v tom problém (opravdu ne každý ji chce). Stužky jsem psal už minule – při registraci bych dával na výběr počet, 1 nebo 2 ks (za příplatek). Někdo chce mít jednu stužku na stejnokroji a druhou záložní u medaile (když nejsou na kolejnicích, tak se rády ztrácejí), dávat jenom 5 cm stužky je dobrý nápad, ale vyšší ročníky obsahují kovové doplňky a ty se nově vyrobit nedají. Snahu zabránit zneužití neúčastníkem chápu, ale už teď je v oběhu několik tisíc stužek a bude jich přibývat. Nezbývá než se spolehnout na lidskou soudnost a věřit v naši lepší část.

Lednové číslo armádního měsíčníku @report